Kargo ve Taşıma Bilgileri | Cloves Gold & Diamond

Kargo ve Taşıma Bilgileri

1 - Sipariş ve Teslimat  Bilgileri:

Cloves Gold & Diamond’da beğeninizi tam anlamıyla yansıtan siparişleriniz el işçiliğiyle hassasiyetle üretilir, kalite kontrol işlemlerinden yüksek standartlarda geçirilir.  Ardından mücevher sertifikası düzenlenerek size gönderilmeye hazır hale getirilir. Faturalandırma aşaması tamamlanır ve özenle seçtiğiniz mücevherinizin size en güvenli şekilde ulaşması için taşıma sigortası yapılır.

Sipariş esnasında belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmek üzere kamera kayıtları altında kargo firmasına teslim edilir. Üretimin hemen her aşaması el işçiliği ile yapıldığından, nadiren belirtilen üretim süresi aşılabilmektedir.

Taşıma sigortası tamamen ÜCRETSİZDİR.

Taşıma risklerini en aza indirmek için bankacılık ve kuyumculuk hizmetlerinde dünya çapında 1 numaralı uzman olan; karayolu veya havayolu ile taşımalarını kapıdan – kapıya %100 sigorta güvencesinde gerçekleştiren Loomis ile işbirliği yapmaktayız.

Siparişleriniz size ulaşıncaya kadar Cloves Gold&Diamond güvencesindedir ve takip işlemleri tarafımızca özenle yapılmaktadır. Siparişinizi takip linkini kullanarak takip edebilirsiniz.

İş günlerinde saat 17.00'a kadar gelen siparişlerin üretimine hemen başlanır ve belirtilen sürede tamamlanır. Saat 17.00'dan sonra gelen siparişlerin üretimine ise bir sonraki ilk iş gününde başlanır. Cumartesi ve Pazar günlerinde ya da resmi tatil günlerinde gelen siparişlerin üretimine de yine bir sonraki ilk iş gününde başlanır. Tüm işlemleri bitirilip hazırlanan siparişleriniz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri dışında kargo firmasına teslim edilir. Siparişiniz kargo firmasına verildiğinde, takip numarasının yer aldığı bilgilendirme maili ile Cloves Gold&Diamond tarafından bilgilendirilirsiniz.

Kargo firmaları genellikle 1-2 iş gününde teslimat yapmaktadır. Ancak teslimat adresinize ya da kargo firmasındaki yoğunluğa göre bu süreler değişebilmektedir.

Siparişlerinizin üretim sürecini ve size teslim edilene kadarki tüm aşamalarını "Sipariş Takibi" bölümünden takip edebilirsiniz. Kargo takip numaranızla ilgili bir sorun yaşarsanız iletişim sayfamızdan bize ulaşmanızı rica  ederiz.

Satın aldığınız takılar, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Özel taşıma kutusunda sertifikanız ve varsa hediye notunuzla birlikte belirteceğiniz adrese güvenli ve taşıma sigortalı olarak teslim edilir. Dilerseniz teslimat ve fatura adreslerini birbirlerinden farklı vererek; faturanızın kendinize, hediyenizin sevdiklerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Faturanızda altın ayar ve gram bilgileri ile tutarı, pırlanta, safir, yakut ya da zümrüt gibi değerli taşların karat bilgisi ve tutarı, tüm işçilik ücretlendirmesi ve KDV gibi vergisel yükümlülükler açıkça belirtilir. Faturanızdaki bu detaylandırma, tüketici hakları mevzuatı açısından, satın aldığınız mücevherin resmi ve yasal bir kaydı anlamındadır.

2 - Ücretsiz Sigortalı Kargo :

Taşıma risklerini en aza indirmek için bankacılık ve kuyumculuk hizmetlerinde dünya çapında 1 numaralı uzman olan; karayolu veya havayolu ile taşımalarını kapıdan – kapıya %100 sigorta güvencesinde gerçekleştiren Loomis ile işbirliği yapmaktayız.

Ürününüz kapınıza geldiğinde ambalajınızı açmanızı ve üründe hasar olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Herhangi bir hasar  tespit ederseniz lütfen bir hasar şikayet formu doldurun ve teslimat makbuzunu reddedin.

 

Loomis  ile sigortalı taşıma güvencesi

Cloves Gold & Diamond satın aldığınız değerli maden ve mücevherleriniz için Tüm dünyada geçerli olabilecek şekilde %100 sigorta yapar. Dünyaca kabul görmüş değerli eşya taşıyıcısı ‘Loomis’, satın aldığınız ürününüzü/kargonuzu kapımızdan teslim alıp ürün bedeli değerinde sigorta poliçesi hazırlayarak kapınıza kadar güvenle teslim eder.

‘Loomis’verdiği değerli kargo taşımacılığı hizmeti ile müşterilerimizin ve bizim taşıma esnasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı risklerimizi azaltır ve tüm dünya ülkelerine güvenli transfer gerçekleştirir.

‘Loomis’aracılığı ile taşınan değerli eşyalarınızın sigorta bedeli Cloves Gold & Diamond tarafından karşılanır. Böylece müşterilerimiz çok daha güvenli kargo hizmetinin ayrıcalığını yaşarlar.

‘Loomis’, ülkenizdeki bazı il ve ilçelerde ‘Ülkenizin Kargo Şirketleri’ ile işbirliği yapar. Eğer değerli eşyanızı ‘Loomis’değil de ‘Ülkenizin Kargo Şirketleri’ kapınıza getiriyor ise; bu durum kargonuzun tarafımızca sigortalanarak ‘Loomis’ aracılığı ile iş birliği yaptığı kargo firması tarafından sizlere ulaştırılmış demektir.

Alışverişiniz sonrasında sizlere mail olarak bilgisi sunulan Kargo Takip Numarası veya sipariş numaranız ile kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

Eğer siparişinizi yurt dışından veriyorsanız veya yurt dışındaki bir adrese göndermek istiyorsanız ‘Loomis’ değerli kargo taşımacılığı Güney ve Kuzey Amerika için Fedex, Avrupa ve Asya için DHL veya TNT işbirliği ile kargonuzu teslim edebilir.

Kargonuz Ülkenizde olduğu gibi yurt dışında da Cloves Gold & Diamond Güvencesi ile ‘Loomis’ markası tarafından sigortalatılacaktır.

Cloves Gold & Diamond, kargonuzun sigortasını karşılar bunun için sizden bir ödeme talep etmez.

Fakat ülkeniz için sizden taşıma ücreti talep edebilir.

Siparişinizi oluşturduğunuz sayfada kargo alanına teslim edilecek ülkeyi yazdığınızda o ülke için uygulanan kargo fiyat tarifesini görebilirsiniz.