Garanti ve İade Koşullarımız | Cloves Gold & Diamond

Garanti ve İade Şartları

İptal ve iade koşulları:

 Web sayfamızda sizlere sunulan ürünlerimizin, fotoğraflarında göründüğünden çok daha ışıltılı, seçkin ve etkileyici olduklarını sipariş ettiğiniz mücevheri elinize aldığınızda siz de fark edeceksiniz.

Web sayfamızda sizlere sunulan görseller ile ürünler, fotoğraf çözünürlüğü veya ekran kartı gibi teknik nedenlerle farklılık gösterebilir.

Web sayfamızdan satın aldığınız ürünleri kargo firmasından teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Yüzüklerde içine yazı yazdırmış olmanız ya da standart dışı ölçülerde sipariş vermeniz iadeye engel değildir.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Cloves Gold & Diamond’a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir. Bildirim için bize iletişim sayfamızdaki seçenekler üzerinden ulaşmanız yeterlidir.

Cloves Gold & Diamond’dan yazılı onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak tamamiyle kişiye özel hale getirilen ürünlerde, tüketici, cayma hakkını kullanamaz. Yüzüklerde sonradan ölçü değişimi yapılması, kolyelerde sonradan zincir uzatma ya da kısaltma gibi işlemlerin yapılması durumunda, kayıpsız iade hakkı kullanılamaz.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizi size gönderilen şekliyle ürün, fatura-irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz kargo gönderi koduyla göndermeniz gerekmektedir. Tasarımdan üretime kadar özenle hazırlanan ürünlerimizi size ulaştırırken gösterdiğimiz koruma hassasiyetini iade sürecinde de sürdürülebilir kılmak için, size vereceğimiz kargo takibi numarası ve sigortalı taşıma kapsamında poliçelendireceğimiz şekilde göndermeniz gerekmektedir.

İade ürünün bize ulaşmasının ardından ürün bedeli, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına; havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

14 Gün iade politikası

Mücevheratınızın her bir parçasının sizin için son derece değerli olduğunu biliyoruz. Üründen memnun kalmamanız durumunda, ürünün kapınıza teslim edildiği günden itibaren 14 gün içinde bize geri verebilirsiniz.

Örneğin, bir altın yüzük satın alırsanız ancak nihai satın alma işleminden memnun değilseniz, derhal müşteri hizmetleri numarasını arayabilir veya bize e-posta gönderebilir ve geri dönüş için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu durumda iade için nakliyenin ücretsiz olduğunu lütfen unutmayın.

İade talebi müşteri hizmetleri ekibimize e-posta veya telefonla bildirilerek yapılabilir. Ürünü alır almaz ve kalite kontrolümüzden sonra, geri ödeme 10 iş günü içinde yapılır.

Ürün iade işlemi için orijinal ürün sertifikası ve faturanın orijinali / faturası ile birlikte gönderilmelidir.

Bir müşteri ürünün orijinal sertifikasını temin edemezse, ürünün yeniden sertifikalandırma için Laboratuar'a göndeririz ve sertifikasyon maliyeti müşteri tarafından karşılanır.

Kalite kontrol ekibimiz tarafından ürünün kalite kontrolü sırasında, aşınma ve yıpranma belirtileri gösteren veya yeniden boyutlandırılmış, değiştirilmiş veya hasar görmüş herhangi bir ürün, 14 gün iade politikası kapsamında kabul edilmeyecektir.

Bu politika, promosyon kodu veya indirim kuponu kullanılarak alınmış olan ürünler için geçerli değildir.